Jesteśmy innowacyjną szkołą różniącą się od okolicznych placówek. W klasach uczy się od dziesięciu do szesnastu osób. Nasze dzieci oprócz podstawowego programu obowiązkowego zatwierdzonego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej realizują również programy dostosowane do umiejętności i indywidualnych zainteresowań każdego dziecka. Programy te są realizowane w czasie tzw. pracy własnej, odbywającej się po zajęciach zasadniczych. Wszystkie podręczniki i pomoce naukowe pozostają w szkole.

Uczymy dzieci nowoczesnego myślenia, zapoznajemy z nowoczesnymi tajnikami wiedzy. W naszej szkole już najmłodsze dzieci uczą się podstaw marketingu i zarządzania, bo wiemy jak taka wiedza w przyszłości owocuje.

Od roku szkolnego 2013/2014 dla klas IV, V, VI i wszystkich klas gimnazjum wprowadzona została 1 godz. tygodniowo języka hiszpańskiego.

Naszym wychowankom oferujemy w pełni wyposażoną salę językową, salę komputerową, tablice multimedialne, rzutniki, drukarki.

Szkoła zatrudnia do stałej współpracy logopedę, pedagoga i psychologa.